Piętrowe łóżko do pokoju dziecięcego JakubŁóżka piętrowe dziecięce - jak je wybrać?

Aranżacja dziecięcego pokoju nie jest zadaniem łatwym, gdyż trzeba stworzyć przestrzeń, która jest bezpieczna, a dzieci czują się w niej swobodnie i komfortowo. Z tego właśnie powodu pokoje dla dzieci znacznie różnią się od innych pomieszczeń w domu – niemal każdy element wyposażenia jest w ich przypadku dopasowany do potrzeb malców. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w takich pokojach często mieszka rodzeństwo, dlatego efektywne planowanie przestrzeni jest bardzo istotne. Meblem, po który rodzice sięgają dość często, są łóżka piętrowe dziecięce, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu. Co warto o nich wiedzieć?

Bezpieczeństwo łóżek piętrowych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gdy pojawia się temat łóżek piętrowych, większość rodziców od razu zastanawia się nad kwestią ich bezpieczeństwa. Nie ulega wątpliwości, że posłanie położone ponad metr nad podłogą pobudza wyobraźnie – co, jeśli dziecko wypadnie? Jak można się spodziewać, producenci tego typu łóżek doskonale zdają sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia, dlatego dostępne na rynku łóżka piętrowe wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które mają na celu zniwelowanie ryzyka takiego incydentu. Zazwyczaj zwykła barierka wokół materaca jest wystarczająca, aby problem ten zlikwidować, szczególnie w połączeniu z solidną ramą.

Od ilu lat dziecko może spać na łóżku piętrowym?

Nawet najlepsze zabezpieczenia nie będą wystarczające dla dziecka, które po prostu nie zdaje sobie sprawy z możliwości wypadnięcia z takiego łóżka. To oczywiste, że łóżko piętrowe nie nadaje się dla niemowlaka, lecz na rynku można odszukać modele dopasowane już do pięciolatków, które bez problemu mogą na nich spać.

Łóżko piętrowe dla dzieci LauraFunkcjonalność i zalety łóżek piętrowych

Oprócz wspomnianej oszczędności miejsca, łóżka piętrowe są po prostu atrakcyjne dla większości dzieci. Dla malucha samo spanie na podwyższonej pozycji to ogromna frajda, co często może rozwiązać problemy z dziećmi, które nie chcą chodzić spać o wyznaczonej godzinie. Mówiąc w skrócie – warto.