Meble dla całej rodziny
Meble dla całej rodziny
Meble dla całej rodziny
Meble dla całej rodziny
Meble dla całej rodziny
ZNAJDŹ PRODUKT
DO POBRANIA
SZYBKI KONTAKT
(62) 597 16 25
biuro@selectmeble.pl

Jakie kolory do sypialni

Zestaw mebli do sypialni VeraSypialnia a kolory

Urządzając sypialnię, często zastanawiamy się nad jej kolorystyką. Jasne czy ciemne ściany? Jaki kolor mebli i podłogi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Wpływ kolorów na nastrój

Już od dłuższego czasu wiadomo, że kolory mają wpływ na samopoczucie psychiczne człowieka. W sypialni powinny być zatem spokojne, stonowane i sprzyjające odpoczynkowi barwy. Jakie? Np. beżowy, biały, błękitny, pistacjowy. Warto pamiętać, iż jasne kolory można ze sobą łączyć aby sypialnia nie była nudna ale też, zachęcała do relaksu i snu. Według naukowców najbardziej sprzyjającym kolorem w sypialni jest błękitny a najmniej czarny i czerwony.

Łóżko do sypialni Bazyl Kolor mebli też ma znaczenie

Wybierając kolor mebli do sypialni pamiętajmy aby pasował/ współgrał z barwą ścian i podłogi. Przyjęło się uważać, iż w sypialni powinny być jasne meble, najlepiej z naturalnego drewna np. buk, klon a cały disagne stanowił harmonijną całość. W ostatnich latach, najmodniejszym stylem stosowanym w tego typu wnętrzach jest styl skandynawski. I nie ma się co dziwić bowiem praktyczne, jasne meble, naturalny look, dużo światła i zieleni, jak najbardziej świetnie tworzą przytulny klimat.