Zestaw mebli do sypialni VeraSypialnia a kolory

Urządzając sypialnię, często zastanawiamy się nad jej kolorystyką. Jasne czy ciemne ściany? Jaki kolor mebli i podłogi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Wpływ kolorów na nastrój

Już od dłuższego czasu wiadomo, że kolory mają wpływ na samopoczucie psychiczne człowieka. W sypialni powinny być zatem spokojne, stonowane i sprzyjające odpoczynkowi barwy. Jakie? Np. beżowy, biały, błękitny, pistacjowy. Warto pamiętać, iż jasne kolory można ze sobą łączyć aby sypialnia nie była nudna ale też, zachęcała do relaksu i snu. Według naukowców najbardziej sprzyjającym kolorem w sypialni jest błękitny a najmniej czarny i czerwony.

Łóżko do sypialni BazylKolor mebli też ma znaczenie

Wybierając kolor mebli do sypialni pamiętajmy aby pasował/ współgrał z barwą ścian i podłogi. Przyjęło się uważać, iż w sypialni powinny być jasne meble, najlepiej z naturalnego drewna np. buk, klon a cały disagne stanowił harmonijną całość. W ostatnich latach, najmodniejszym stylem stosowanym w tego typu wnętrzach jest styl skandynawski. I nie ma się co dziwić bowiem praktyczne, jasne meble, naturalny look, dużo światła i zieleni, jak najbardziej świetnie tworzą przytulny klimat.