Łóżko do pokoju dziecięcego Miłosz Select MebleŁóżko w pokoju dziecięcym

Niezwykle ważnym elementem w pokoju dziecka jest łóżko. Zdecydowanie powinno być wygodne oraz powinno zapewnić komfortowy wypoczynek. Jakie łóżko kupić najlepiej? Czym się kierować podczas wyboru łóżka dla dziecka? Odpowiedzi na te pytania, zamieszczone są w artykule poniżej.

Wiek dziecka a łóżko

Jednym z kluczowych czynników podczas wyboru łóżka dla dziecka - jest jego wiek. Oczywistym faktem jest, iż inne łóżko wybierzemy dla niemowlęcia i inne dla czterolatka, niemniej jednak ważne jest bezpieczeństwo dziecka. Z tego względu, producenci łóżek dla dzieci zadbali o łóżka z barierkami aby uchronić mniejsze lub większe dziecko przed upadkiem lub wypadnięciem. Barierki są często odsuwane aby rodzic miał swobodny dostęp do swojej pociechy. Gabaryty łóżka powinny być dostosowane do wzrostu dziecka. Z upływem czasu, kiedy dziecko rośnie trzeba niestety łóżko wymienić na większe.

Łóżko w pokoju dziecięcym Sambor Select MebleKształt i forma łóżka

Obecnie na rynku jest mnogość łóżek dla dzieci. Łóżka są piętrowe, pojedyncze i podwójne, na wyższym i niższym stelażu, wykonane z różnych materiałów i w różnych formach i kolorach. Standardem są jednak łóżka dla dzieci klasyczne czyli w kształcie prostokąta, wykonane z drewna. Ten typ łóżek jest najczęściej kupowany jednak w tej kwestii istnieje duża dowolność i tak naprawdę, liczy się fantazja dziecka i przychylność rodziców.